10 причин завести креветочник (креветкаріум)

Є багато видів тварин, які зроблять ваш будинок більш цікавим і приємним. Собаки є великими, але вимагають багато грошей на утримання і задоволення їх потреб. Кішки більш самостійні, але залишають шерсть по всьому будинку. Кролики залишають відштовхуючий запах. Людям, які шукають для себе домашніх тварин, слід розглянути можливість утримання водних тварин. Водні тварини набирають величезну популярність, і один з найпопулярніших видів - креветки, про яких дуже легко піклуватися. Ось топ-10 причин, чому ви повинні почати своє креветочне хобі прямо сьогодні:

1) Нудно робити те ж саме кожен день? Це завжди здорово спробувати щось нове і придбати нові захоплення. Акваріумні креветки - це не тільки велике хобі, але також відмінний декор для дому. Акваріум для креветок вимагає багато роботи і під час створення, і під час догляду, таким чином, це ідеальне хобі, для тих, хто володіє вільним часом, і для тих, хто хоче зробити щось нове.

2) Якщо ваша дитина просить завести йому домашнього улюбленця, то Ви просто зобов'язані подивитися в сторону акваріумних креветок. Про креветках легше піклується, ніж про кроликів, собак і хом'яків. Креветки не потребують щоденних прогулянок по 3-4 рази на день і не будять Вас вночі сторонніми звуками. Але в той же час - це повноцінні домашні улюбленці, що вимагають Вашої турботи і уваги.

3) Акваріум з креветками - це відмінний декор для Вашого будинку! Не має значення - чи живете Ви у власній заміській віллі або в однокімнатній квартирі - акваріум принесе нові дизайнерські штрихи до Вашої оселі, вдихне життя, так як є шматочком природи прямо у Вас вдома. Люди створюють цілі креветочні кімнати у себе вдома, а, якщо не вистачає місця, акваріум з креветками легко замінить картину на стіні. Тільки переконайтеся, що акваріум правильно освітлений і підібраний правильний фон.

4) Творче проектування хорошого креветочника вимагає часу і зусиль. Для власників акваріумів з креветками існує маса аксесуарів в зоомагазинах - це різні корчі і каміння, ірізнокольорові грунти і різноманітні фони для задньої стінки. А велика кількість акваріумних рослин дає нескінченний простір для Вашої фантазії і творчості.

5) Отримання нових знань для власників акваріумів з креветками! І діти і дорослі із задоволенням освоюють ази побудови біологічної рівноваги у Вашому мініатюрному еко-середовищі. Діти будуть у захваті від спостереження за тенденціями розвитку рослин і креветок в акваріумі! Деякі люди хочуть додати в свій акваріум з креветками так само і равликів, а іноді й інші форми життя, що ще більше додасть різноманітності Вашої еко-системі. Ці доповнення допоможуть батькам розповісти більше дітям про природнє середовищі існування, складних природних циклах, познайомлять дітей з складною взаємодією організмів у природному середовищі.

6) Креветки - це дійсно унікальні організми за якими вкрай захоплююче вести спостереження. Крім того, це ще й корисно з точки зору розслаблення організму і це надає терапевтичну дію на Ваш організм. Дослідження університету Пурдьє довело, що спостереження за водними формами життя сприяє зняттю стресу і знижує артеріальний тиск! Більшість людей відчуває умиротворення і розслабленість під час спостереження за акваріумними мешканцями. Зверніть увагу, що багато стоматологів та інших лікарів ставлять акваріуми в залах очікування для пацієнтів, що заспокоює нерви останніх.

7) Ви запускаєте акваріум в перший раз і боїтеся, що нічого не вийде? Не переживайте - є маса спільнот за інтересами, форумів, блогів, де з радістю допомагають новачкам освоїтися! Спілкування з експертами в області акваріумістики теж не проблема на сьогоднішній день. Це не тільки просто - отримати допомогу, це ще й спосіб познайомитися з масою цікавих людей в даній області, знайти друзів за інтересами.

8) Акваріуми з креветками також привчають дітей до відповідальності. Незважаючи на те, що догляд за акваріумом справа трудомістка і копітка, але все ж воно вимагає менше зусиль, ніж догляд за тією ж собакою. Щоб переконатися, що Ваші син або дочка готові до такого серйозного домашній тварині, як кішка або собака - заведіть їм креветочник. Нехай навчаться відповідальності й повсякденному догляду на менш вимогливих тварин.

9) Акваріуми відносно недорогі в обслуговуванні, а креветки - одні з найбільш доступних водних мешканців на сьогоднішній день. Сума, яку Ви витратите на креветочник і його мешканців незрівнянно менше грошей, які Вам доведеться викласти за породистих кішку або собаку. Так само Ваша креветка не потребує походах до ветеринара, дорогих іграшках і 3-х разовому харчуванні.

10) Креветочник будинку - це економія Вашого часу. Вам не треба прокидатися вночі, щоб вигуляти Вашого хвостатого друга і не треба постійно вичищати квартиру від шерсті і запахів ... У відмінності від решти тварин, покидаючи свій будинок, Вам не доведеться хвилюватися, що Ваш домашній вихованець перетворить його в Помпею. Креветки відмінно виживають в умовах самостійності до 2-х тижнів.

Не забудьте дізнатися, як доглядати за Вашими новими вихованцями, перед тим, як заводити креветок. Який їм потрібен акваріум, чим їх годувати, в якій воді утримувати.

Удачі в новому хобі!

Рослини в акваріумі це простіше ніж без них.


Більшість початківців у акваріумістиці чомусь вважають, що тримання рослин у акваріумі це набагато складніше ніж тримання риб. Хочу розвіяти цей міф.

Для початку, чому ж у всіх інструкціях по запуску акваріуму, як у статтях в Інтернеті так і в брошурках виробників акваріумної продукції, усе починається з посадки рослин!? І тільки через декілька тижнів, після відносної стабілізації можна поступово саджати риб. То може не все так страшно, як здається?

Існують сотні видів рослин, привезених з різних куточків нашої планети. Утримання деяких з них справді складне - можливо, вони не будуть нормально рости без СО2 та спеціальних добрив, правильної температури та параметрів води. Але є море зовсім невибагливих рослин, що ідеально підійдуть для початківців. Окрім легкого пристосування до складних умов вони, зазвичай, характеризуються ще й швидким ростом та копієчною ціною. Навіть у акваріум з великим рибами, як соми чи цихліди, які виривають і поїдають рослини, можна щось підібрати.

Які виникають проблеми з рослинами? Для початківця з простими рослинами їх треба лише стригти та прибирати зайве раз на 2 тижні чи на місяць, в залежності від швидкості росту. Непогано було б ще додавати трохи комплексних рідких добрив (як Ferropol) та додати освітлення (бо у стандартних акваріумах воно зазвичай заслабке). Все. Це максимум з того, що потрібно робити. Трохи пізніше можна ще спробувати подавати CO2 для покращення і пришвидшення засвоєння поживних речовин, але це вже зовсім інша історія.

Яка ж користь від акваріумних рослин?
Повітря. У процесі фотосинтезу під дією світла рослини споживають CO2 від риб та виділяють чистий кисень. Що це дає? Та хоча б те, що при правильному підборі кількості рослин до кількості риб вам не потрібно використовувати повітряні компресори. Менше шуму, менше розеток. Ну і головне - природніше. Хіба акваріуми заводять не для того, щоб отримати шматочок природи в себе вдома?!

Водорості. Рослини, що ростуть швидко, при правильному підборі освітлення та наявності добрив забирають у водоростей поживні речовини засвоюючи їх значно швидше. Не отримуючи необхідних речовин водорості будуть рости набагато повільніше.

Зменшення шкідливих речовин. Продукти життєдіяльності риб, креветок та равликів створюють надлишки шкідливих речовин, як, наприклад, нітрати, нітрити та фосфати. Рослини використовують їх для свого росту. Таким чином утворюється чудова замкнута система. При невеликій кількості риб така система буде настільки автономна, що ґрунт не треба буде сифонити взагалі, або робити це вкрай рідко. Але на цю функцію не треба повністю розраховувати, бо вона потребує глибших знань у підборі рослин та риб.

Багатофакторний індикатор. Як ніщо інше рослини у акваріумі є чудовим індикатором багатьох важливих процесів. Їх вигляд може багато чого розповісти про ситуацію у акваріумі. У кожної конкретної рослини це трохи відрізняється, але загалом можна сказати, що поганий ріст, пожовклість та загнивання можуть бути симптомами засмічення ґрунту, недостатності освітлення та поганих параметрів води. І навпаки, їх пишність, гарний ріст, яскравий насичений зелений колір та бульбашки повітря є показниками чудового стану навколишнього середовища.

Домівка для мешканців. Як не крути, але риби, опиняючись у заростях почувають себе безпечно та комфортно. Різноманітні креветки, мальки та корисні бактерії взагалі в захваті від рослин і вважають їх своєю домівкою. Крім того рослини є улюбленим місцем відкладання ікри багатьох акваріумних мешканців.

Додатковий корм. Багато видів риб полюбляють поїдати рослини. Креветки та равлики їдять зів’ялі рослини, отримуючи багато користі від цього, спонукаючи їх ріст та роблячи велику послугу господарю. Мікроорганізми, що живуть на рослинах є також чудовою добавкою до корму ваших улюбленців.

Легший догляд. З живими рослинами не треба буде тримати і регулярно мити штучні. Крім того, нова домівка для равликів дасть їм можливість збільшити свою популяцію. За рахунок цього ваше скло буде чистішим від водоростевого та іншого нальоту.

Простіші відпустки. При правильному балансі вам не треба буде піклуватися про годування риб і спокійно їхати відпочивати. По деяким даним акваріумні системи можуть існувати без втручання багато місяців. Звичайно, таких експериментів робити не треба, тим більше я не обіцяю, що ви легко зможете досягти такого симбіозу риб з рослинами. Але спокійно залишити своїх улюбленців на 1-2 тижні ви точно зможете. А приїхавши з відпустки ви будете здивовані повній чистоті вашого акваріуму. Головне перед відпусткою гарненько підстригти усе швидкоростуче, бо воно може сильно відрости та закрити світло.

Естетика та моральне задоволення. Ну, а це, можливо, – найголовніше. Рослини це чудовий фон, на якому ваші риби будуть виглядати яскравіше та здоровіше. І навіть більше, дивитися та слідкувати за акваріумними рослинами не менш цікаво ніж за рибами, а може й більше. Не дарма зараз все більше людей приділяють увагу перш за все рослинам, створюють травники без риби, або підбирають її трохи та спеціально під них. Це шматок живої природи, унікальної для наших місць – тропічної природи. Це місце для самовираження, розвитку своїх дизайнерських навиків та втілення у реальність самих нереальних бажань -

З яких рослин розпочати? Моя стаття була б не повною, якби я не вказав тих рослин, на які варто звернути увагу початківцю. Це, звичайно, тільки декілька основних видів, і не обов’язково обмежувати себе ними. Головне на ринку не кидатися на усі рослини підряд. Починайте з дешевших та міцніших на вигляд. Експериментуйте з вашими рибами. Ну і не забувайте перед покупкою пересвідчитися, що ця рослина приблизно підходить під ваші умови за описом.

Кладофора (Cladophora) – одна з найдешевших і найпростіших рослин, яка уявляє собою колонію зелених водоростей та має вигляд чудової зеленої кульки, 10-12 см у діаметрі. В акваріумі вона служить непоганим природним фільтром, бо може пропустити через себе значний об’єм води. Кладофора підійде практично для будь-якого акваріуму. Для кращого росту її треба час від часу перегортати. Але можна і розірвати кульку в плоский килимець, який гарно пасуватиме на дні будучи одночасно домівкою для креветок та невеликих риб. Росте доволі повільно, що в її випадку дуже добре для нас.

Елодея (Elodea) – звичайна й класична акваріумна тонка швидкоростючка, що росте до гори.

Роголистник (Ceratophyllum) – ялинко-подібна рослинка. Росте швидко. Величезна кількість маленьких листячків є чудовим захистом для усіх маленьких мешканців акваріуму.

Лімнобіум (Limnobium) – плаваюча рослина по типу листя озерних лілій малого розміру. Пускає довге коріння. Росте дуже швидко. Лімнобіум, а особливо його коріння обожнюють їсти рибки та креветки.

Річчія (Riccia) – чудова швидкоростуча плаваюча яскрава рослина. Набираючи з ростом вагу може опускатися на дно і вкривати цілі простори. Її можна приклеїти суперклеєм або прив’язати ліскою до коряги, чи до камінчика, створивши чудовий зелений острівок. Крім того її дуже полюбляють їсти акваріумні мешканці.

Ряска гігантська (Багатокорінник звичайний. Spirodela polyrrhiza), Ряска безкорінева (Wolffia arrhiza) чи будь яка інша ряска є теж чудовим доповненням до акваріуму. Її полюбляють усі мешканці, та й створює вона дуже красивий вигляд. Єдиним недоліком її, як і всіх плаваючих рослин, є те, що вона дуже швидко закриває собою водний покров не даючи світлу проходити у акваріум. Просто її треба частіше та агресивніше проріджувати, а особливо перед відпусткою, залишаючи лише декілька листиків на поверхні.

Мох яванський (Везикулярія Дуби, Vesicularia dubyana) – дуже красива рослина. Правда росте не дуже швидко і більш вибаглива до світла. Нею можна легко огорнути корягу чи щось інше.

Тож надихайтеся, і нехай кожен день у акваріумістиці приносить вам все більше задоволення.
mrMad-Cat with love & respect.

     Все більшої популярності набувають акваріумні креветки. Сьогодні поговоримо про найменш вибагливих та красивих креветок Неокарідіна. Ці креветки бувають різних кольорів, найпоширеніші - червоні, жовті є навіть білосніжні. Для успішного утримання підійде тара від 10 літрів. В яку можливо помістити 10-15 креветок. Але потрібно пам’ятати, що рано чи пізно вони розмножаться і вибрати малька буде не так просто. Тому особисто я раджу зразу починати з більших об’ємів. Хоча для любителів „погратись” підійде і десятилітровий акваріумчик, якому постійно потрібно приділяти увагу.
Акваріумні креветки краще виглядають на чорному грунті. Хоча це діло смаку.
Вражаюче вони живуть в при температурі від 15 до 30 градусів по Цельсію. Отже, якщо у Вас в квартирі температура не падає нижче 17 градусів, спокійно можете утримувати креветочник без засобів обігріву. Хоча ідеальною температурою для них буде 24С.
Тоді коли на обігріві можливо економити то на приладді для аерації цього зробити не вийде. В креветочнику потрібно встановити слабеньку аерацію. Кріль на відміну від риби, дуже чутливий до насичення води киснем. І перебої в цьому допускати не бажано.
Для креветок дуже важлива наявність живих рослин в їх акваріумі. Ідеально було б насадити яванського моху. Немає різниці які види моху Ви посадите, креветкам він потрібен для схованки та чиски, адже мох непогано збирає на собі кучу всього завдяки своїй структурі. Хоча для початку підійдуть будь-які рослини, навіть той же роголисник та пістія.
Фільтрація води зовсім не обов’язкова, я б навіть сказав не бажана. У фільтр можуть попасти мальки та при сильній течії кріля буде кидати по всьому акваріуму і він буде вимушений ховатись.
Хоча при великих об’ємах ця проблема рішається. На фільтр надівається капроновий чулок, можливо в декілька шарів. А течія зменшується шляхом встановлення дощувалки чи флейти (по бажанню).
Освітлення креветкам не дуже потрібно, хіба що для того щоб побачити корм smile emoticon. А от рослинам які будуть жити в креветочнику воно просто необхідне. Але перегинати палицю не потрібно. При сильному освітленні Ваш кріль прозріє smile emoticon та втратить насиченість кольору.
А тепер неприємний момент при утриманні креветок.
Акваріумні креветки дуже чутливі до хімічно складу води. Вода яка підмінюється повинна бути чистою та добре відстояною. Варто вам тільки підлити води з вмістом хлору і може статись непоправне. Також потрібно слідкувати за навколишнім середовищем, використання різного роду спреїв та освіжувачів в кімнаті де стоїть акваріум з креветками неприпустиме, поверхневий газообмін ще ніхто не відміняв. Срібло, яке з давніх давен люди чомусь звикли вкидати в свої баночки, також не буде бажаним гостем.
Пам’ятайте всі засоби „які вбивають мікроби” вбивають також і всі корисні мікроорганізми.
Хоча один із моїх креветочників стоїть на кухні, де все жариця-париця і пока тфу-тфу.
Будьте дуже уважні при підмінах води та провітрюйте приміщення, це ще нікому не зашкодило.

Харчування акваріумних креветок.
Креветки їдять ВСЕ !!! В прямому розумінні.
Вони постійно займаються пошуком їжі. Підчищають відмерлі частини рослин, трупи других мешканців (якщо такі знайдуться) та найменші частинки всього що можна з’їсти.
При цьому роблячи неоціненну послугу своєму біотопу.
Корми, а точніше підкормлювати цих членистоногих потрібно не частіше ніж раз у два дні. При цьому небажано кормити в той день коли робиться підміна води. Голодні вони краще переносять стрес чи інші небажані перепади.
Кормити можливо будь-яким кормом, починаючи від сухої дафнії та закінчуючи живими та концентрованими і збалансованими фірмовими кормами.
Особисто я кормлю фірмовими Тетровськими кормами для малька та мороженими кормами. Як живу підкормку використовую котушок. Виходить доволі вигідно. Котушки живуть в акваріумі з креветками та швидко плодяться. І їх непотрібно викидати. Достав здорову котушку, роздушив, кинув в акваріум. І кріль ситий і популяція котушок не зашкалює.
Не раджу кормити дешевими сухими кормами. Вони в більшості складаються з зернових та не мають повноцінною харчової сили.
Корм повинен бути збалансований та різноманітний . Намагайтесь чергувати корми та експериментувати не раджу.

Обслуговування креветочника.
Обслуговування не дуже різниця від обслуговування акваріуму з рибками.
Підміну води потрібно робити раз в тиждень 20-30 відсотків від загального об’єму.
Бажано раз в декілька місяців робити легеньку сіфонку грунту. Приймати відмерші частини рослин та панцирів від котушок.
Наголошую !!! Все потрібно робити дуже обережно. Креветки набагато менші за рибу і їх можливо ненароком покалічити чи навіть ...
А загалом нічого складного чи надзвичайного немає.

Розведення акваріумних креветок.
Тут допомагати їм не потрібно. Вони все самі добре вміють.
Якщо умови сприяють і креветкам у вас добре то приплід не заставить себе чекати.
В період коли самка готова до розмноження вона виділяє в воду феромони. Всі самці починають скажено ганяти по акваріуму і шукати самку. Спарювання продовжується не більше секунди. Хоча процес пошуку самки зазвичай продовжується годинами.
Невдовзі після спарювання у самки на спині з’являється так зване сідло. У чері жовте, у спешл сіре п’яно. Це ікра на певній стадії. Згодом самка линяє та ікра перенесеться під брюшко і через 3-4 тижні з’явиться мальок.
Особливого догляду він не потребує. Одразу їсть те, що і батьки. Ховається в заростях і плаває ривками. Але це тільки у неокардина чері та неокардина спешл. Є сладніші види креветок які новачок розвести не зможе. Адже вони потребують особливий підхід та немало знань і досвіду. Ну, що можу ще сказати ...
Не дивуйтесь, якщо до Вас прийдуть гості і скажуть „а чого тут рибок нема?”.
Так і повинно бути. Креветки не ростуть великі. Їх повну красу можна зрозуміти лише при детальному огляді. Вони ведуть відмінний від риб спосіб життя. І не завжди, люди далекі від акваріумістики влюбляються в них з першого погляду.
Акваріум з креветками це перш за все акваріум хазяїна. Він в більшості лише для Вас.
І тільки утримуючи в себе акваріумних креветок Ви побачите їх в усій красі. Ongel


Підбірка відео на акваріумну тематику:

 Ми Вконтакті: